Czy to najlepszy podręcznik do biologii

Biologia to interesujący, choć dla wielu nieprzystępny przedmiot. Za negatywne odczucia uczniów związane z przyswajaniem biologicznych zagadnień często odpowiada źle dobrany podręcznik lub nauczyciel, który niezbyt umiejętnie przekazuje swoją wiedzę. Jak zatem zabrać się do nauki tego przedmiotu? Na pewno warto sięgnąć po jeden z najlepszych podręczników skupiających się na tym przedmiocie, czyli książka do nauki Biologia na czasie 1 zakres rozszerzony. Co znajdziemy w środku?

Teoria, analiza oraz doświadczenia

Biologia na czasie 1 to złożony, ale jednocześnie przystępny podręcznik, który nauczy nas wielu nowych rzeczy. Poza teorią dowiemy się w nim, jak przeprowadzić podstawowe doświadczenia biologiczne oraz w jaki sposób analizować dane zagadnienia teoretyczne. To jednak nie wszystko. Atrakcyjne infografiki, które znajdziemy na prawie każdej stronie, ułatwiają przyswajanie bardziej skomplikowanych treści, gdyż aktywnie działają na naszą wyobraźnię. 

Typowo maturalne zadania

Co jeszcze warto wiedzieć na temat tego podręcznika? Zdecydowanym plusem w jego projekcie jest to, że na końcu każdego rozdziału dostępne są zadania, które przypominają te pojawiające się na egzaminie maturalnym z biologii. To bardzo dobre rozwiązanie twórców, dzięki któremu uczeń może przyzwyczajać się do tego typu treści już od pierwszej klasy liceum ogólnokształcącego czy technikum. Biologia na czasie zdecydowanie należy do grupy najlepszych polskich podręczników do biologii. 

Biologia na czasie 1 to podręcznik dla uczniów szkół ponadpodstawowych, który wyróżnia:

– rozbudowana treść (nie tylko zakres podstawowy, ale i rozszerzony),

– skupienie na wielu czynnościach, a nie tylko poznawaniu biologicznej teorii,

– nauka umiejętności analizowania przeczytanego materiału, 

– wiele atrakcyjnych grafik, wykresów i ogólnie przystępny design,

– zachęta do przetestowania swoich sił w doświadczeniach biologicznych,

– próbne testy oraz zadania przypominające te, które pojawią się na maturze.